Zmiana bankowego konta firmowego na tańsze

Opłaty za przelewy jakie wykonuję z mojego konta firmowego kosztują mnie co tydzień około 20 zł. Cholera, teraz dopiero uświadomiłem to sobie. Chodzi o przelewy należności dla moich kontrahentów. Jestem jednak a takim leniem, że konta nie będę zmieniał. Zero złotych za wszystko to oferta niejednego banku, wiem o tym, ale po pierwsze, szkoda mi czasu na załatwianie formalności bo przecież nowe konto trzeba zgłosić do urzędu skarbowego, chyba też do ZUS (czy nie trzeba do ZUS zgłaszać?), trzeba wpisać do programu do faktur, do szablonu firmówki w stopce i może jeszcze gdzieś zmienić. No i trzeba zdefiniować na nowo przelewy – zlecenia stałe. I może jeszcze coś, ale nie kojarzę w tej chwili. Aha, trzeba zamknąć konto z którego się rezygnuje, żeby nie potrzebnie nie ponosić opłaty za prowadzenie konta (tak, takie mam konto).

Jeżeli ktoś czytając ten post dobrnął do końca powyższego akapitu, to pewnie suchej nitki nie zostawił na moim lenistwie. Jednak to nie tak do końca z moim lenistwem, gdyż jestem bardzo zapracowanym i zajętym człowiekiem. Ok. niech będzie że 80 złotych miesięcznie tracę na opłaty za przelewy z konta firmowego. Jednak za ten czas niezbędny do przeprowadzenie zmian w związku z wprowadzeniem nowego konta, mogę wykonać wiele czynności bardziej zyskownych bo naprawdę mam co robić i w ten sposób zarobię więcej niż przez kilka miesięcy stracę na opłatach za przelewy. A, zapomniałem jeszcze o stracie czasu na wybór konta firmowego! No właśnie. A tak w ogóle to jaka mam gwarancję że np. za trzy miesiące bank w którym, założę nowe konto nie wprowadzi do tego konta jakichś opłat.

Rozważam jednak zamianę konta firmowego na konto osobiste. Podobno jest to możliwe, zachęca do tego wielu dłużników admin w serwisie http://komornicy-opinie.pl pod wpisami na temat komorników, bo na koncie osobistym przysługuje kwota wolna od egzekucji a na firmowym – nie. Ja mam nadzieję, ze dłużnikiem nie będę ale konta osobiste są darmowe a firmowe płatne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.